Današnja tema, ki se je dotikam, je razmišljanje izven okvirjev, ki smo jih vajeni.
Pogojenost, togost, ustaljenost in predvidljivost so lastnosti, ki se skozi izkušnje ustalijo v zavesti, in postanejo bolj ali manj nezavedne navade.
Velikokrat opazimo lastne meje, omejujoča prepričanja in ponavljajoče se vzorce šele, ko v praksi opazimo ali izkusimo sad kreativnosti!
Verjetno poznate citat Alberta Einsteina: "Težave ne moremo rešiti z isto miselnostjo, ki smo jo imeli, ko smo težavo ustvarili."
Naslednji 2-minutni prispevek spodaj se vsekakor uvršča med dober primer kreativnega razmišljanja in rešitve "težave" z novo miselnostjo:
(Če niste pogledali kratkega videa, vas prosim, da nadaljujete z branjem šele, ko boste imeli 2 minuti časa za ogled prispevka. Primer, ki ga navajam spodaj, bo za vas deloval veliko bolje, če upoštevate navodila.)
Mogoče vam trgovina in potrošništvo nista najljubši domeni. Takšen primer sem izbral zato, ker je nastal v zelo konkurenčni panogi in je dober kot model, ki ga je mogoče uporabiti na katerem koli področju.
Za uresničitev cilja potrebujemo:
- biti voljan preizkusiti nekaj novega
- uporabiti domišljijo
- razmišljati izven lastnih okvirjev - omejitev
- pogum za realizacijo kljub omejujočim okoliščinam
POVABILO:
Začnimo prvi dan v mesecu septembru z upoštevanjem ene izmed naštetih točk zgoraj.
Sprememba je lahko majhna: da rečemo dober dan nekomu, ki mu ponavadi ne. Si izposodimo knjigo drugačne tematike kot sicer, ali naročimo jed z novim okusom.
V kolikor si želite večjih izzivov, povabite nekoga ven, ki ga sicer ne bi, prevzemite novo vlogo, zaključite zadevo s katero odlašate, dajte sebe na prvo mesto in obratno, če vam je to že v navadi.
Za najbolj hrabre pa predlagam ekstremen test moči, in sicer, da namesto laškega naročite union in obratno, če vam je to v navadi. Zagotavljam vam veliko smeha in zabave, na nezavednem nivoju pa nove nevronske povezave v možganih, ki jih povzroči delovanje, ki ni v skladu z ustaljenimi navadami.
Kreativen september vam želim.
Aleš
Komentarji
Objavite komentar